Emily Gallagher podczas wizyty w Centrum Polsko Słowiańskim.

Centrum Polsko oferuje cenne usługi, które są niezwykle ważne dla członków społeczności. Tak było w przeszłości, teraz, i jestem przekonana, że tak będzie w przyszłości,” powiedziała posłanka stanowa Emily Gallagher podczas wizyty w Centrum Polsko Słowiańskim. Gallagher, która reprezentuje dystrykt 50, obejmujący Greenpoint, wręczyła członkom zarządu CPS Legislacyjną Rezolucję, która z jej inicjatywy została zatwierdzona przez ustawodawców w Albany z okazji 50-lecia Centrum Polsko Słowiańskiego.

“Jest tradycją naszego Ciała Ustawodawczego, by wyróżniać i składać hołd organizacjom, które pielęgnują etniczne dziedzictwo i w ten sposób wzmacniają nasze społeczności i przyczyniają się do zróżnicowania kulturowego naszego stanu” – przeczytać można w rezolucji, wręczonej na ręce Mariana Żaka, prezesa zarządu CP.

Assemblymember Gallagher zwiedziła siedzibę naszej organizacji i zapewniła o swoim poparciu dla inicjatyw podejmowanych przez Centrum Polsko Słowiańskie. Gallagher jest jedną z wielu polityków polskich i amerykańskich, którzy docenili działalność CPS z okazji 50-lecia naszej organizacji. Centrum otrzymało listy gratulacyjne i rezolucje m.in. od marszałków Sejmu i Senatu RP, prezydenta USA Joe Bidena, kongresmenki Carolyn Maloney, sen. Chucka Schumera, prezydenta Brooklynu Antonio Reynoso oraz burmistrza Nowego Jorku Eric Adams.

Obchody okrągłego jubileuszu, które Centrum Polsko Słowiańskie rozpoczęło galą w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku kontynuowane będą przez cały rok. M.in. 19 listopada CPS zaprasza Polonię na jubileuszowy bal w eleganckim Chateau Briand na Long Island.