Harcerska akcja dla Ukrainy

Komendy Harcerek i Harcerzy w Stanach Zjednoczonych dołączają się do akcji HARCERSTWA w Polsce pomocy dla Ukrainy, a szczególnie dla uchodźców w potrzebie. Wszystkie jednostki, od Gromadek Skrzatów i Gromad Zuchowych po Drużyny Harcerek i Harcerzy do Patroli Wędrowniczek i Wędrowników łączą się razem, aby dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji harcerskiej na całym świecie.

Taki oto otrzymaliśmy komunikat od Komendantki Chorągwi wraz ze specjalnym LOGO, które od razu wprowadziliśmy w życie.

„Logo proszę wydrukować i albo rozdać młodzieży, by sami nakleili na słoik, albo przygotować słoiki i tak rozdać. Proszę o tym przypominać stale. Nasza młodzież teraz musi sobie przyswoić fakt, że wojna jest na progu Polski. A my, jako harcerstwo, mamy obowiązek stanąć do pomocy, służyć innym. Niech się tym faktem przejmą — bo o tym wiedzą i możliwie czują się zupełnie pozbawieni siły, by cokolwiek zrobić. Dajmy mi możność działania, bo to nie tylko jest nasza misja, to jest potrzebne też naszej młodzieży by nie zapadli w beznadzieję.”

Jesteśmy przekonani, że dzieci i młodzież, z pomocą rodziców, odpowiedzą na apel i Harcerstwo wraz z innymi organizacjami na naszym terenie, jak Fundacja Kościuszkowska, Unia Kredytowa, Polskie Szkoły Dokształcające, Polskie Parafie i Stowarzyszenia, stanie na poziomie zadania i odpowie na apel „służba bliźnim”.

Czuwaj!

Maria Bielska, hm.
Zdjęcia: Archiwum Harcerskie