Środa, Czwartek, Piątek:
9:00am – 5:00pm

tel: 718-349-1143
fax: 718-3349-7078

176 Java Street, Pokój 3
Brooklyn, NY 11222

DYREKTOR PROGRAMU

Bożena Mazińska

ZADZWOŃ: 718-349-1143

Usługi i pomoc oferowana przez Program są bezpłatne.

Program otrzymuje dotację od New York City Council, Department for the Aging i jest dofinansowywany przez Sponsora Centrum Polsko-Słowiańskie. Usługi i pomoc oferowana przez Program są bezpłatne.

[NEXForms id=”2″]

Celem programu jest pomoc nowo przybyłym emigrantom w zaadoptowaniu się w Stanach Zjednoczonych.

Główną ideą programu jest niesienie pomocy prawnej w szczególności w dziedzinie prawa emigracyjnego.

Działalność programu jest ściśle związana ze zmianami jakie zachodzą w prawie emigracyjnym. Wykwalifikowani pracownicy programu pomagają w wypełnianiu wszelkich form emigracyjnych, udzielają informacji, tłumaczą dokumenty itp.

Podstawą działania programu jest pomoc w wypełnianiu dokumentów wymaganych do sponsorowania rodzinnego oraz aplikacji w celu uzyskania amerykańskiego obywatelstwa.

Klienci otrzymają pomoc w wypełnieniu form na przedłużenie zielonej karty, przedłużenia wizy turystycznej, otrzymanie „białego paszportu”.

Organizujemy też kursy przygotowujące do egzaminu z historii Stanów Zjednoczonych z elementami pisowni i gramatyki języka angielskiego.

Informacje oraz wydarzenia programu

Trening z Adamem Kownackim w Klubie Seniora „Krakus”

W czwartek, 14 kwietnia w Klubie Seniora „Krakus” zawitała gwiazda sportu – Adam Kownacki! Dzięki uprzejmości trenerki Natalii Pruszko, [...]

read more
Wielkanocny Piątek w Klubie Seniora „Krakus”

W Wielkanocny Piątek Klub Seniora “Krakus” przyjął wspaniałych gości! Na początek, ks. Józef Szpilski z parafii pod wezwaniem św. [...]

read more

Nasza pomoc polega głównie na udzielaniu wyczerpujących informacji dotyczących świadczeń socjalnych oferowanych przez miasto Nowy Jork, Stan Nowy Jork i Rząd Federalny, wypełnianiu aplikacji, dokonywaniu wstępnej analizy czy ubiegający się o dane świadczenie spełnia wymogi, tłumaczeniu różnego rodzaju pism, wyjaśnianiu regulacji prawnych i obowiązujących przepisów oraz prowadzeniu rozmów telefonicznych z przedstawicielami różnych urzędów i instytucji.